Zuza Jabłońsska rulez

Każdy z nas jest inny i to chyba jest w tym wszystkim fajne, że świat przez to jest kolorowy. Najważniejszy w tym wszystkim jest wzajemny szacunek i tolerancja – właśnie takie motto propagowała Zuza Jabłońska prowadząc warsztaty profilaktyczne dla uczniów szkół biorących udział w projekcie.

Zuza powiedziała jeszcze: Nie możemy wyrzucać poza nawias społeczny kogoś tylko dlatego, że ma inny kolor skóry, inne wyznanie czy jakąś dysfunkcję. Nie wszyscy musimy się kochać , ale wzajemny szacunek jest tutaj bardzo ważny. Spotkałam się z nietolerancją związana z moją chorobą, niektórzy nie chcieli ze mną przebywać , bo byłam inna niż oni. Nie ukrywam było ciężko.

Uczniowie szkół mieli wiele pytań do artystki, która sama pisze mądre teksty i opracowuje stronę muzyczną swoich kompozycji. Po latach wyśmiewania i kierowanych pod jej adresem niewybrednych komentarzy, również na muzycznych portalach mówi, że nie boi się już żadnego hejtu, a negatywne opinie na swój temat czyta rzadko. Robi to wyłącznie dla rozrywki i ze zwykłej ciekawości. Artystka powiedziała:  Oczywiście hejt nie jest fajny i wiem, że może boleć i dotknąć nawet najtwardszych, ale chyba najważniejsze jest w tym wszystkim wiara we własne możliwości, polubienie siebie takim jakim się jest, zaakceptowanie swoich niedoskonałości. Wtedy na niezdrowa krytyka dużo mniej boli. Myślę, że najlepiej być prawdziwym w tym co się robi niż udawać kogoś innego.

Oprócz rozmowy uczniowie mieli okazję obejrzeć kilka teledysków Zuzanny, a na koniec zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Zuza Jabłońska – polska piosenkarka (m.in. Powiedz Mi To W Twarz, Wierna, odważna i prawa (z filmu „Mulan”), autorka tekstów, kompozytorka, finalistka pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Wspaniała dziewczyna, która od II klasy szkoły podstawowej zmaga się z chorobą zespół Tourette’a a jeszcze bardziej z hejtem z tego powodu ze strony rówieśników a wraz z rozwojem kariery muzycznej również z cyberprzemocą.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zuzanna_Jabłońska

https://www.youtube.com/channel/UClj2ce2DR99hQdmBlSFMUvg